איך בוחרים נכון מרפאת שיניים לילדים

ידעתם כי ברוב המקרים מקור הפחד ממרפאות שיניים ורופאי שיניים הוא בחוויות ילדות לא טובות? על מנת למנוע מילדכם לפתח חרדה דנטלית כדאי לעשות כל מאמץ להבטחת חווית טיפול ידידותית ונעימה בכל ביקור במרפאת השיניים. אין זה משנה האם מדובר רק בבדיקה שגרתית או ניקוי אבנית, מרפאת שיניים לילדים היא הבחירה הנכונה ומיד נסביר מדוע.

רופאי שיניים עם ניסיון רב בטיפול בילדים מכירים בצורה הטובה ביותר בעיות שיניים נפוצות בקרב ילדים, טיפול נכון בשיני חלב, גישות טיפול נכונות בילדים, טכניקות הרדמה מתאימות לילדים, טיפול שיניים תחת הרדמה מלאה לילדים ועוד. אם אתם רוצים להיות רגועים בידיעה שהילדים שלכם מקבלים את הטיפול הטוב ביותר, הקפידו לבחור רק במרפאות שיניים לילדים.

איך יוצרים אצל הילד חוויה חיובית?

כל הצלחה של טיפול שיניים בקרב מבוגרים וילדים דורשת שיתוף פעולה של המטופל. כאשר מדובר במטופלים ילדים, הצלחת הטיפול דורשת שיתוף פעולה של הילד ושל ההורה המלווה, מרפאת שיניים לילדים עם ציוד מתאים ורופא שיניים מקצועי עם גישה מתאימה וניסיון.

את החוויה החיובית הראשונה תצליחו לייצור בעבור הילד במהלך ביקור ביקורת במרפאת השיניים מבקיעת השן הראשונה. הביקור יכלול בדיקה והדרכה ללא טיפול הכרוך בכאב כלשהו. הבדיקה בגיל כה צעיר חשובה מאוד לזיהוי מוקדם של בעיות שיניים אצל ילדים, בקיעה לא טובה של שיניים והתפתחות מוקדמת של עששת.

חוויה חיובית נוצרת כאשר רופא שיניים עם גישה טובה לילדים מקבל את פניכם בחיוך, מארח את הילד בקליניקה, מסביר ומאפשר לו להתנסות בישיבה בכיסא. הרופא יסביר לילד על חשיבות צחצוח השיניים, יבדוק את השיניים ויסיים את הביקור במתן מדבקה או מברשת שיניים במתנה.

מה עושים כשהילד זקוק לטיפול שיניים?

רוב הילדים משתפים פעולה בשמחה כאשר מדובר רק בביקור במרפאה למטרת ביקורת. הבעייתיות מתחילה כאשר הילד סובל מכאב שיניים וזקוק לטיפול (סתימה/טיפול שורש/עקירה). על מנת לסייע לילד בחרתם בעבורו מרפאת שיניים בכפר סבא לילדים עם המלצות וניסיון מתאים. כעת, עליכם לשדר לו תחושות של רוגע וביטחון. פעמים רבות החשש של הילדים נובע מפחדים וחרדות אותם משדרים לו ההורים. נסו למנוע מראש מצבים כאלו.

רפואת השיניים המודרנית מתבססת על שימוש בטכניקות הרדמה באמצעותן הילד לא ירגיש כל כאב. גם כאשר מבצעים טיפול שורש או עקירה, רופא השיניים יוודא שהילד אינו מרגיש דבר. אין לכם ההורים כל סיבה לחשוש. אם אתם מחפשים בעבור ילדכם הקטנים או הבוגרים רופאת שיניים בכפר סבא עם ניסיון מתאים, צרו קשר ונשמח לסייע.