ביקור ראשון

הביקור הראשון במרפאת שיניים לילדים מעורר בדרך כלל התרגשות ואף חששות אצל הורים וילדים. עיקר החשש הוא מהלא נודע, ולכן רציתי לשתף אתכם על קצה המזלג מהנעשה בביקור הראשון.
על פי האקדמיה האמריקאית לרפואת שיניים לילדים, מומלץ שהביקור הראשון יהיה בגיל שנה, אנחנו ממליצים שהביקור הראשון יהיה בבקיעת השן הראשונה, על מנת שההורים יקבלו הדרכה בהגיינית הפה, בהרגלי אכילה ומציצה , המלצה על ממתקים שבריאים יותר לשיניים , שיתרמו להתפתחות שיניים בריאות וטובות לכל החיים. כמו כן נצייד אתכם ההורים בטיפים וייעוץ בכל הקשור להנקת לילה והאכלה מבקבוק בלילה וטיפים נוספים לאופן הצחצוח והנחיות לגבי מברשת ומשחה מתאימים. ללא קשר לגיל, הביקור הראשון חייב להיות החיובי ביותר עבור ילדכם. תסבירו לילדכם שאנו יכולים לענות על כל השאלות שיש להם בקשר לשיניים ונוכל להסביר מה שנעשה במרפאה. הימנעו מלספר על כאב, זריקות וקידוחים. אנו מתמחים בלתת את המידע בדרך חיובית יותר, תסמכו עלינו ותנו לנו לעשות את זה.
אנו נותנים לילדכם להרגיש בטוחים במרפאה וברכישת אמונתם בונים מטופל חיובי לכל החיים.
אנו ממליצים שתהיו נוכחים בחדר בזמן הביקור הראשון, כמו כן אנו מאמינים ששהייתכם בזמן הטיפול ליד הילד תיתן לו הרגשת ביטחון .
למרות שמחקרים מראים שילדים מעל גיל 3 הם פציינטים יותר חיובים כשנותנים להם לחוות את הטיפול לבדם במקום ובאווירה מיוחדת עבורם. אנו יכולים להתקרב לילד הרבה יותר בקלות ולרחוש את אמונתו שההורים נוכחים בחדר. אבל אם אתם מחליטים אחרת ... אולם חשוב מאוד לתת את מלא תשומת הלב לילד המטופל ולכן כדאי להגיע איתו לבד או עם ליווי לאחים שממתינים לתורם.
צוות ה"מרפאה" מרפאת שיניים לילדים יקבל את ילדכם כבר בחדר ההמתנה שמאובזר במיוחד לילדים עם משחקים, צעצועים ואוירה כיפית. בחדר הטיפולים "קוקו הקוף" מדגמן בחיוך ומסביר לילדים : " מה אנחנו עושים פה?".