הילד לא רוצה לצחצח שיניים – מה עושים?

התנגדות של הילדים לצחצוח השיניים היא תופעה מוכרת מאוד. עלינו ההורים חלה האחריות להתעקש על צחצוח שיניים יומיומי על אף ההתנגדות. נעשה זאת תוך מתן הסברים אודות חשיבות הצחצוח, שימוש בספרי ילדים על חיידקי השיניים (קריוס ובקטוס), ביקור במרפאת שיניים לילדים לקבלת הדרכה, רכישת מברשת שיניים מתאימה לילדים.

ידעתם שילדים בישראל סובלים מעששת באחוזים גבוהים יותר משמעותית בהשוואה לילדים באנגליה? ידעתם ש-40% מההורים בישראל מוותרים לילדים על צחצוח השיניים כאשר הם מסרבים? מצב בריאות השיניים של הילדים בישראל דורש שיפור כאשר האחריות לשינוי חלה על ההורים.

לא מוותרים על הרגלים בריאים

הרגלי ההיגיינה אותם למדים הילדים בגיל צעיר מלווים אותם במהלך כל חייהם. אם אתם תהפכו את צחצוח השיניים בבוקר ובערב לנוהל קבוע – הילדים ימשיכו לצחצח שיניים פעמיים ביום גם כבוגרים. עם ההתקדמות בגיל חשוב יהיה ללמד את הילדים טכניקה נכונה של צחצוח שיניים, שימוש בחוט דנטלי ושימוש במברשת שיניים חשמלית. חשוב לזכור שהילדים רואים בנו ההורים מקור לדוגמה אישית. על כן, עלינו להקפיד בעצמנו על צחצוח השיניים.

מרפאת שיניים לילדים

טיפולי שיניים לילדים כדאי לבצע באמצעות רופא/ת שיניים עם הכשרה מתאימה וניסיון בטיפול בילדים. בחירה נכונה שלכם במרפאה ידידותית לילדים מגדילה משמעותית את הסיכויים לשיתוף פעולה של הילד עם הטיפול. כיום, טיפולי השיניים לילדים אינם כרוכים בכאב. טכניקות חדישות של שיכוך כאבים מבטיחות שהילד לא ירגיש דבר.

אל מרפאת שיניים לילדים כדאי להגיע כבר בגיל שנתיים על מנת לקבל הדרכה ולוודא בקיעה ——- תקינה של השיניים. אל תהססו להגיע למרפאת השיניים עם ילדים קטנים. ככל שתקדימו להפוך את הביקור במרפאת השיניים לדבר שבשגרה כך ההתנגדות של הילדים תפחת.

רופאת שיניים בכפר סבא מסבירה על הדבקה בעששת

אנו כהורים נוהגים לנשק את ילדנו, לחלוק עמם אוכל ולוודא במגע שפתיים שהאוכל אינו חם בעבורם. כל מגע כזה הוא הזדמנות למעבר של חיידקי עששת מפה של אדם מבוגר לפה של תינוק/פעוט. על כן, ההמלצה היא על הימנעות מאכילה משותפת או נשיקות העלולות להעביר אל פעוטות חיידקי עששת.

למה צריך לטפל בשיני חלב?

טעות נפוצה תהיה לחשוב שאין כל צורך לטפל או לצחצח שיני חלב. חשוב לזכור כי חלק משיני החלב מלוות את הילד עד גיל 12. לא נרצה להגיע למצב בו יש לילד שיניים חסרות או כאבי שיניים בלתי פוסקים. לקבלת הדרכה לטיפול נכון בשיני חלב צרו קשר עם רופאת שיניים בכפר סבא שמתמחה בטיפול בילדים.