מה חשוב לדעת לקראת טיפול שיניים לילדים

שמירה על שיניים בריאות חשובה בכל גיל. האחריות להקניית הרגלים של צחצוח שיניים וביקורים קבועים במרפאת השיניים מוטלת על ההורים. הדוגמא האישית שאנחנו הורים מציגים לילדנו משפיעה רבות על ההרגלים העתידיים שלהם. ככל שנתחיל מוקדם יותר בצחצוח שיניים קבוע וביקורים קבועים במרפאת השיניים, כך נצליח לשמור טוב יותר על שיניים בריאות בעבור הילדים ולצמצם את הצורך בטיפולים.

הגיע הגיל להתחיל

לקראת הביקור הראשון של הילד אצל רופא שיניים ובמהלך השנים הראשונות כדאי לבחור מרפאת שיניים לילדים מתאימה. כך למשל, רופאת שיניים בכפר סבא בעלת ניסיון לטיפול בילדים, תצליח טוב יותר להרגיע את הילד, לאבחן בעיות שיניים אופייניות לילדים, להמליץ על טכניקות הרדמה ולעודד את הילד לשתף פעולה עם הטיפול. הביקור הראשון במרפאה משמש לבדיקת התפתחות השיניים, איתור מוקדם של עששת ומתן הדרכה לצחצוח שיניים נכון.

מה עושים במקרה של חרדת רופא שיניים אצל ילדים?

אם אנחנו המבוגרים נרתעים מביקור אצל רופא השיניים, לא נוכל לצפות מהילדים לצעוד בשמחה אל מרפאת השיניים. הבשורה הטובה היא שכאשר מסבירים לילדים על חשיבות הטיפול ומקפידים לבחור נכון מרפאת שיניים לילדים עם רופאים טובים, הילדים אינם מתנגדים לטיפול ואף משתפים עמו פעולה.

אם ילדכם חושש מפני הטיפול כדאי לעדכן בכך את הרופא המטפל ולחפש יחד עמו פתרון. במקרים בהם החרדה מבוססת על טיפול עבר שלא צלח, מרפאת שיניים עם התמחות בטיפול בילדים תוכל לספק לילדים חוויה חיובית יותר ולפתור את בעיית החרדה. מצבים קשים של חרדה ומצבים בהם יש צורך בטיפולים מורכבים יטופלו עם גז צחוק, שימוש בטשטוש ובמקרים חמורים גם הרדמה מלאה.

יצירת אמון בין הילד לרופא

כל ילד רוצה להרגיש שהוא יכול לסמוך על רופא השיניים שלו. על מנת לאפשר לילד לקבל תחושת ביטחון כדאי לטפל בשיניים במרפאה קבועה עם רופא קבוע. כאשר הילד כבר מכיר את הרופא ואת המרפאה, הוא יודע מה צפוי לו ומצליח להיות הרבה יותר רגוע. גם במקרים בהם יש צורך בביצוע טיפולים (סתימות ועקירות), הילד ישתף פעולה עם הרופא המוכר ויחשוש הרבה פחות מהטיפול.

אם אתם מחפשים רופאת שיניים בכפר סבא לטיפול בילדים בכל הגילאים, הגעתם למקום הנכון. צוות המרפאה מבצע בדיקות שיניים ראשוניות לפעוטות, טיפולי שיניים בשיני חלב, טיפולי שיניים לילדים בשיניים קבועות ועוד. כל הטיפולים מתבצעים בנוכחות ההורים תוך שיתוף פעולה מלא בין הרופאה, הילד וההורים. ניתן לקבל במרפאה גם הדרכה על טיפול מונע לשמירה על בריאות הפה.