מה עושים עם חורים בשיניים אצל ילדים

כאב שיניים הוא ללא כל ספק צרה צרורה כאשר מדובר בילדים קטנים המתקשים לשתף פעולה עם טיפולי שיניים. מה עושים כאשר ילד קטן סובל מכאב שיניים? איך בוחרים רופא שיניים מתאים ואיך משכנעים את הילד לשתף פעולה?

הסוד לטיפול שיניים מוצלח לילדים מתחיל בבחירה חכמה של מרפאת שיניים לילדים עם צוות מנוסה בטיפול בילדים. הבחירה ברופא השיניים הנכון היא הדרך ליצור אצל הילד חוויה חיובית, להקל על החשש מפני הטיפול ולהבטיח שיתוף פעולה עתידי של הילד עם טיפולי שיניים נוספים.

יש לילד חורים בשיניים – מה עושים?

ממש כמו מבוגרים גם ילדים סובלים מכאבי שיניים וזקוקים לטיפולי שיניים. פנייה אל מרפאת שיניים לילדים נחוצה לטובת בדיקה וגם למטרת טיפול. רופאת שיניים בכפר סבא עם ניסיון  רב בטיפול בילדים תוכל לבדוק האם יש חור בשן וכיצד כדאי לטפל בכאב. במידת הצורך תמליץ הרופאה על טיפול מתאים על מנת להקל על הכאב, לנקות את העששת ולמנוע את החמרת המצב.

למה יש לילד חורים בשיניים?

התזונה בעולם המערבי עשירה בסוכר. הילדים אוכלים כמויות מכובדות של סוכר כבר בגילאים צעירים מאוד ועששת מתחילה להתפתח בחלל הפה, ופוגעת בשיני החלב וגורמת להיווצרות של חורים בשיניים. הדרך לצמצם משמעותית את הנזקים לשיניים מתחילה בצמצום כמות הסוכר אותה צורך הילד. השלב הבא יהיה הקפדה על צחצוח שיניים נכון המתבצע פעמיים ביום לפחות.

באיזה גיל כדאי להתחיל לצחצח שיניים?

ההמלצה היא על התחלת צחצוח השיניים מיד כאשר בוקעת השן הראשונה. הצחצוח בשנים בראשונות מתבצע בעזרת ההורים עם מברשת שיניים רכה ייעודית. לאחר גיל 3 כבר ניתן להתחיל לעשות שימוש במברשת שיניים חשמלית לילדים על מנת לבצע ניקוי יסודי של השיניים.

טיפים שימושיים למניעת חורים בשיניים אצל ילדים

  1. הקפדה על צחצוח שיניים פעמיים ביום (בוקר וערב) יחד עם צחצוח נוסף לאחר ארוחות עשירות בסוכרים.
  2. שימוש בחוט דנטלי לניקוי יסודי של השיניים.
  3. ביצוע בדיקות תקופתיות קבועות אצל רופא שיניים לילדים אחת לחצי שנה.
  4. צמצום כמות הממתקים והסוכרים בתפריט (כולל הימנעות משתייה מתוקה).
  5. התייעצות עם רופא השיניים לגבי מתן תוספי פלואוריד וטיפול מניעתי כגון איטומי חריצים

לקבלת מידע נוסף על טיפול נכון בשיניים לילדים ותיאום תורים אצל רופאת שיניים בכפר סבא עם ניסיון רב בטיפול בילדים צרו קשר.