מרפאת שיניים לילדיםמרפאת שיניים לילדים

מרפאת שיניים לילדים עלולה להיות חוויה טראומטית במיוחד, אם לא מקפידים על שיתוף פעולה של ההורים עם רופאת שיניים לילדים. יש כאן חשיבות גדולה למקצועיות וניסיון הרופאה עם ילדים קטנים, וכמובן סבלנות ואהבה למקצוע. חשוב שההורים יקפידו להגיע עם הילד לבדיקות תקופתיות כבר מגיל צעיר, על מנת לוודא גדילה נורמטיבית של השיניים ובכך גם להרגיל את הילד למרפאה ולבדיקה. גילוי של התפתחות לא תקנית של השיניים בשלב מוקדם, עשוי לחסוך לילד כאבים ועוגמת נפש מיותרת בעתיד. פעמים רבות דווקא ההורים פוגעים בהרגשת הביטחון של הילד, כאשר הם משדרים לו פחד ולחץ מהביקור הקרוב אצל הרופאה. חשוב שההורים ישדרו נינוחות וביטחון ויעבירו לילד את התחושה כי ההליך הכרחי ואינו מפחיד כלל.

כיצד לבחור רופאת שיניים לילדים?

בחירה של מרפאת שיניים לילדים היא התלבטות קשה, היות והרושם הראשוני שהילד יקבל מהמרפאה והרופאה המטפלת, הוא שיקבע את הגישה שלו לטיפולי שיניים לטווח הרחוק. חשוב לבחור ברופאה שמתמחה בילדים קטנים ובעלת האמצעים הפיזיים והמנטליים להתמודד עם הילד והחששות שלו. פעמים רבות רופאת שיניים לילדים היא שקובעת אם הטיפול יהיה מוצלח או לא, רק באמצעות טון הדיבור והיחס שלה לילד. רופאה שיודעת להרגיע את הילד ולתת לו תחושת ביטחון היא הרופאה האופטימלית עבורכם. לא כל רופא מותאם לעבוד עם ילדים קטנים ולא לכל אחד יש את הכישורים והסבלנות להסביר ולהדריך את הילד לגבי ההליך שהולכים לעשות לו. לכן חשוב לבחור ברופא שהילד יתחבר איתו וירגיש בנוח. כמובן שגם מרפאת שיניים לילדים צריכה להעניק לילד תחושת נינוחות רק מעצם העיצוב שלה והאווירה שהיא משרה. מרפאות רבות דואגות לטלוויזיה בחדרי הטיפולים ופינות משחק, על מנת להעסיק את הילד ולגרום לו להרגיש בבית.

לסיכום, בחירה של מרפאת שיניים לילדים היא בחירה לא פשוטה וחשוב לבחון מספר אופציות לפני שמתבייתים על מרפאה ספציפית. רופאת שיניים לילדים צריכה לספק לילד תחושת ביטחון וחיבור, לכן מומלץ להיפגש עם מספר רופאים ולראות מי מהם הכי מתאים לכם. תעזרו בהמלצות על מנת לבחור בחוכמה.