הורים רבים אינם מודעים לחשיבות של טיפוח הרגלי היגיינה נכונים בקרב ילדיהם. הם מתעלמים או דוחים את התחלת צחצוח השיניים לילדים ופעמים רבות מוותרים לילדים על הצחצוח במהלך ימים שלמים. אנחנו כאן בכדי להדגיש עד כמה צחצוח השיניים חשוב כבר בגילאים צעירים מאוד. צחצוח של שיני חלב הכרחי לשמירה על בריאות השיניים הקיימות ובריאות השיניים שעתידות לבקוע ולהחליף את שיני החלב.

פרט לצחצוח שיניים ישנה המלצה להגיע אל מרפאת שיניים לילדים למטרה בדיקה אחת לחצי שנה החל מגיל שנתיים. הביקור במרפאה נחוץ למטרה בדיקת מצב השיניים, איתור מוקדם ככל האפשר של עששת ובעיות בבקיעת השיניים. מרפאת שיניים לילדים היא גם המקום בו תוכלו לקבל יחד עם הילדים הדרכה מלאה לצחצוח שיניים נכון ויעיל.

כמה פעמים ביום צריך לצחצח שיניים?

רובנו מצחצחים שיניים פעמיים ביום. אנחנו מצחצחים את השיניים לפני השינה בלילה ובבוקר כאשר אנו מתעוררים. זהו ההרגל שנרצה להשריש גם בילדנו. נצליח לעשות זאת כאשר נציג בפניהם דוגמה אישית. במידת האפשר כדאי לצחצח את השיניים גם באמצע היום לאחר ארוחת הצהריים או לאחר אכילת מאכלים עשירים בסוכרים.

רופאת שיניים בכפר סבא מסבירה על עששת

ידעתם שהעששת היא המחלה הנפוצה ביותר בקרב ילדים ובני נוער? ידעתם שחיידקי עששת אלימים הופכים לדיירי קבע אצלנו בפה כבר עם בקיעת השיניים הראשונות? החיידקים ניזונים מהסוכרים שאנחנו אוכלים במהלך היום ומפרשים חומצה שגורמת לחורים בשיניים, דלקות וריח פה רע.

איך מונעים בעיות שיניים אצל ילדים?

אם אתם סובלים מבעיות שיניים רבות יש לכם את היכולת לחסוך מילדיכם התמודדות דומה בעתיד. כל שעליכם לעשות הוא ללמד אותם מגיל צעיר איך לשמור על השיניים שלהם ולהקפיד על ביקורים קבועים במרפאת השיניים. פנייה אל רופאת שיניים בכפר סבא מומלצת על מנת לבצע ניקוי ובדיקה של השיניים. הרופאה שמתמחה בטיפול בילדים יודעת היטב איך לדבר אליהם בגובה העיניים ואיך לעודד שיתוף פעולה מצדם.

פנייה את מרפאת שיניים לילדים שמעוצבת בהתאם לצרכים ולציפיות של הילד היא הדרך בה תצליחו להפוך את הביקור אצל רופא השיניים לחוויה חיובית. הקפדה על צחצוח שיניים תצמצם את הצטברות החיידקים בפה ואת הנזק שנגרם לשיניים. בכל פעם בה הילדים מצחצחים את השיניים שלהם הם מצמצמים את כמות החיידקים בפה.

איך מצחצחים שיניים נכון?

  1. עד גיל 9 כדאי לעזור לילדים לצחצח את השיניים.
  2. שימוש במברשת חשמלית מומלץ להסרת כמות גדולה יותר של עששת.
  3. כדאי לגשת אל מרפאת שיניים לילדים על מנת ללמוד טכניקת צחצוח נכונה.