ממש כפי שאנו מקפידים על בדיקות תקופתיות אצל רופא המשפחה כך עלינו להקפיד לבצע עם הילדים גם ביקורת תקופתית אצל רופא השיניים. אחת לחצי שנה כדאי לגשת אל מרפאת שיניים לילדים ולבצע שם מעקב אחר בקיעת השיניים ובדיקה לאיתור מוקדם של עששת. במהלך הביקור יבוצעו במידת הצורך צילומים וטיפולי ניקוי שיניים. ההורים והילדים יקבלו מהצוות במרפאה הדרכה לצחצוח נכון ויעיל.

רופאת שיניים בכפר סבא לילדים

טיפולי שיניים לילדים מתבצעים בצורה הטובה ביותר על ידי רופאים בעלי ניסיון והכשרה מתאימה לטיפול בילדים. לא כל רופא שיניים מתמחה בטיפול בשיני חלב כך שעליכם לבחור בהתאם. ממש כפי שנעדיף לפנות אל רופא ילדים ולא אל רופא משפחה כאשר הילד חולה, כך גם נעדיף לבצע את טיפולי השיניים שלו במרפאה שמתמחה בילדים.

החשיבות של הביקור הראשון

החוויות הראשונות של הילדים ממרפאת השיניים משמעותיות לשיתוף הפעולה העתידי שלהם עם טיפולי שיניים. פנייה אל מרפאת שיניים לילדים שמתמחה בתחום ומותאמת לגיל הרך מצמצמת את הסיכויים להתפתחות של חרדה מפני רופאי שיניים. כהורים עלינו להקפיד לספק לילדנו חוויה ראשונית טובה ואת האפשרות לקבל טיפולי שיניים בתנאים הטובים ביותר ובאווירה הנכונה ביותר. תדעו שבחרתם נכון רופאת שיניים בכפר סבא שמתאימה לילדים כאשר הילד ישתף פעולה עם הטיפול, לא יבכה כלל ויסכים בשמחה לחזור שוב אל המרפאה.

טיפים לקראת טיפול שיניים לילדים

את התור כדאי לקבוע מראש בשעה בה אתם אנכם עמוסים, לחוצים או עייפים. אם אתם תהיו רגועים ונינוחים גם הילד יצליח להירגע. אחים קטנים או גדולים שאינם מקבלים גם כן טיפול במרפאה באותו היום כדאי להשאיר בבית. אם אתם לחוצים מאוד לקראת הטיפול וחוששים תזכירו לעצמכם שבחרתם מרפאת שיניים לילדים עם צוות שמתמחה בטיפול בילדים ויודע איך לבצע את הטיפולים ללא כאב.

ערך מוסף בכל ביקור במרפאה

הרגלים נכונים של צחצוח שיניים ותזונה הם המפתח לשיניים בריאות. נצלו את הביקור במרפאה על מנת לקבל הדרכה לטכניקת צחצוח נכון ושמירה על היגיינת הפה. רופאת השיניים תדריך את הילד כיצד לאחוז את המברשת ולכם היא תסביר איזו מברשת שיניים היא הטובה ביותר בעבור ילדים. רופאת השיניים תוכל לענות על שאלות בנושא גז צחוק, צורך בהרדמה כללית, בקיעת שיניים, מחלות חניכיים, טיפולי שיניים לילדים עם צרכים מיוחדים ועוד. ככל שתדעו יותר כך תצליחו לשמור טוב יותר על בריאות שיני הילדים, לחסוך מהם טיפולי שיניים מיותרים ולחסוך לעצמכם הוצאות כספיות משמעותיות.