טיפים שימושיים לשמירה על בריאות השיניים אצל ילדים

כהורים, האחריות על בריאות השיניים של הילדים והקניית הרגלים נכונים של היגיינת פה מוטלת עלינו. רוב ההורים מכירים היטב את הסירוב היומיומי של הילדים לצחצח את השיניים. ההתמודדות עם ילד סרבן צחצוח שיניים בבוקר ובערב אינה פשוטה. פעמים רבות אנו מוצאים את עצמנו מוותרים לילד על צחצוח השיניים. הטיפים הבאים נועדו להקל על ההורים ועל הילדים בשמירה על בריאות השיניים. בעזרת חשיבה יצירתית ושיתוף פעולה נצליח להפוך את צחצוח השיניים לחוויה מהנה.

קבלת הדרכה של רופאת שיניים בכפר סבא

על מנת להבהיר לילדכם עד כמה צחצוח השיניים חשוב בעבורם כדאי להגיע עמם אל מרפאת שיניים לילדים לקבלת הדרכה. כאשר רופאת שיניים בכפר סבא עם גישה חיובית לטיפול בילדים מסבירה להם על חשיבות צחצוח השיניים וטכניקת הצחצוח הנכונה – הם אינם מתנגדים ואף משתפים פעולה. הגעה אל מרפאת שיניים לילדים למטרת בדיקה מומלצת אחת לחצי שנה .

בוחרים יחד את מברשת השיניים

כיום, רוב רופאי השיניים ממליצים על שימוש במברשת שיניים חשמלית על מנת לנקות את השיניים בצורה הטובה ביותר. קיימות היום מברשות שיניים חשמליות עם עיצוב מיוחד לילדים. המברשות מקושטות בדמויות מצוירות שהילדים אוהבים ומכירים. על מנת שהילד ישתף פעולה כדאי לגשת יחד עמו לרכוש את מברשת השיניים החדשה שלו.

הילד לא מוכן לצחצח שיניים – מה עושים?

רגע לפני שאתם מגיבים בכעס או תסכול לסרבנות של הילד לבצע פעולה כה פשוטה והכרחית כדאי לעצור. נסו להפוך את צחצוח השיניים למשחק מהנה, נסו לצחצח שיניים יחד עם הילד. ילדים קטנים יאהבו לצחצח את השיניים של הבובה. ילדים גדולים יותר יוכלו לצחצח את השיניים יחד עם שעון חול קטן שמורה על זמן הצחצוח המומלץ.  את הספר קריוס ובקטוס שמספר על חיידקי השיניים כדאי להקריא לילדים לפני השינה באופן קבוע.

אלו מאכלים מזיקים לשיניים במיוחד?

בכל מרפאת שיניים לילדים מוכרת היטב בעיית העששת שנובעת מצריכה מוגברת של סוכר וחטיפים. ההמלצה היא על אכילה מועטה של ממתקים וחטיפים. כדאי להמעיט באכילת שוקולדים ולהימנע מאכילת סוכריות. לאחר אכילת חטיפים כדאי לצחצח את השיניים על מנת להסיר שאריות שנדבקות לשיניים. סוכריות על מקל וכל ממתק אחר המעודד חשיפה ממושכת של השיניים לסוכר אינן מומלצות כלל. כל רופאת שיניים בכפר סבא לילדים תמליץ גם על הימנעות ממשקאות קלים מתוקים עשירים בסוכר. לאחר שתייה של מיצי פירות כדאי לבצע צחצוח של השיניים.