מה עושים כשהילדים מסרבים לצחצח שיניים

במשפחות רבות צחצוח השיניים של הילדים מלווה בהתנגדות ולא מעט ויכוחים. ישנם ילדים שלא אוהבים לצחצח שיניים ובכל זאת, על ההורים להקפיד על צחצוח יומי נכון ויסודי. פנייה אל מרפאת שיניים לילדים תאפשר קבלת הדרכה לצחצוח נכון בעבור הילדים. בגילאים צעירים ההדרכה מיועדת גם להורים שמתבקשים לסייע לילדים בצחצוח השיניים. פנייה אל מרפאת שיניים לילדים תעניק לילדים חוויה חיובית ותגדיל את הסיכויים לשיתוף פעולה עתידי שלהם עם צחצוח השיניים היומי.

צחצוח שיניים כחלק מטקס השינה והקימה

הורים רבים בוחרים להקנות לילדיהם טקס שינה קבוע שמורכב מכמה פעולה קבועות. כך למשל, טקס שינה יורכב ממקלחת או אמבטיה, צחצוח שיניים, קריאת סיפור לילה טוב ושינה. הפעולות של טקס השינה חוזרות על עצמן באותו הסדר בכל ערב. כאשר משלבים את צחצוח השיניים בתוך השגרה הילדים אינם מתנגדים.

מה עושים כאשר הילד מסרב לצחצח שיניים?

אם ילדכם מסרב לשתף פעולה עם צחצוח שיניים נסו להסביר לו מדוע צחצוח השיניים כה חשוב. כך למשל, תוכלו להסביר לו שצחצוח שיניים שומר על בריאות השן ומונע כאבי שיניים. אופציה נוספת תהיה פנייה אל רופאת שיניים בכפר סבא שמתמחה בטיפול בילדים לטובת מתן הסברים וביצוע בדיקה תקופתית.

מתי ילדים צריכים להתחיל לצחצח שיניים?

ההמלצה היא על התחלת צחצוח שיניים כבר בשלב בו בוקעת השן הראשונה. קיימות היום מברשות שיניים עם סיבי סיליקון רכים. היכרות מוקדמת עם צחצוח השיניים תהפוך את הצחצוח לפעולה מוכרת ושגרתית. בגיל שנתיים אפשר להוסיף לצחצוח גם מעט משחת שיניים שמיועדת לילדים. בגיל 9 הילדים כבר מסוגלים לצחצח את השיניים בעצמם. אם צחצוח השיניים זכור לילדים כחוויה חיובית הם צפויים שלא להתנגד ולצחצח את השיניים באופן קבוע.

עצות זהב להתמודדות עם ילדים סרבנים

  1. שימוש במברשת שיניים צבעונית ואטרקטיבית אותה הילד בחר בעצמו.
  2. שימוש במברשת שיניים חשמלית לילדים.
  3. דוגמה אישית שלכם. חשוב שהילדים יראו שגם אימא, אבא והאחים הגדולים נוהגים לצחצח שיניים.
  4. צחצוח שיניים משותף תוך הפיכת הצחצוח לפעולת משחק מהנה.

במקרים קיצוניים בהם ילדים או בני נוער מסרבים לשתף פעולה עם צחצוח שיניים למשך תקופה תוכלו לפנות אל רופאת שיניים בכפר סבא על מנת לקבל הדרכה. פעמים רבות, ילדים שלא קיבלו את ההסברים שלכם ההורים יקבלו את ההסבר של הרופאה וישתפו פעולה. את הביקור במרפאה תנצלו גם לטובת טיפול ניקוי אבנית ובדיקת שיניים.